A kutya az ember legjobb barátja, de neki is lehet rossz napja. Hogyan viselkedjünk ismeretlen kutya társaságában, és mit tehetünk, ha egy kutya ránk támad?
A kutya nem mindig az ember legjobb barátja
A kutya az ember legjobb barátja - csak éppen nem minden pillanatban, és nem mindegyik kutya. A médiában időről időre felröppen a hír, hogy a gazdit saját kutyája tépte szét, vagy egy marcona véreb kisgyerekre támad. Azonban a kutya nem arra született, hogy gyilkoljon! A megvadult kutya mindig a felelőtlen állattartásnak és nevelésnek, vagyis emberi tényezőnek köszönhető. Ugyanakkor az is tény, hogy egy kutyának is vannak érzései. Lehetnek rosszabb és jobb napjai, lehet vacak a hangulata, lehet mélabús is, vagy érzékeny a frontokra. Ilyenkor megeshet, hogy egyik pillanatról a másikra megvadul, esetleg kiszámíthatatlanná és agresszívvá válik. Hangulatát és viszonyulását apró gesztusok mindig jelzik, de ezeket többnyire csak gazdája képes értelmezni.
A kutya jelzi, ha nincs jó passzban
Ezert nem árt tudnunk, hogyan viselkedjünk idegen ebek társaságában, és mit kell tennünk, ha egy kutya viselkedése fenyegetővé válik, morog ránk, vagy neadjisten nekünk támad.
Honnan tudjuk, hogy a kutya támadni fog?
A teste megfeszül, szőre egész testén égnek áll, szemét összehúzza és mereven figyeli áldozatát, füleit és farkát felszegi, állkapcsa szinte görcsösen összeszorul, míközben ínyét felhúzva rémisztően vicsorít.
SAJÁT GÉPELÉS
|