A PS kezelő felülete roppant egyszerű, de több van benne, mint amennyit mutat. Vegyük elsőre az eszköztárat.
Az eszközöket különböző tutorialok során mutatom majd be. Mindegyik kezelése nagyon egyszerű, csak ki kell őket ismerni. Ám nem csak ennyi eszköz van. Az eszköztár bal oldalon helyezkedik el.
Például ha rákattintunk az ecset eszközre jobb egérgombbal megjelenik még +3 rajzos funkció. És ez szinte minden eszköznél van, valahol még több is. Tehát eszközökben nincs hiány :D
Jobb oldalon a navigátor, a színkeverő és réteg-csatorna és a path (magyarul ösvény, értelmesen nem tudtam lefordítani, majd megértitek mikor használjátok :D) helyezkedik el. Ez így egyben elég hosszú lenne, úgyhogy ketté vágtam. Ezen a képen a navigátor és színkeverő kapott helyet. A navigátor mutatja az épp szerkesztett képedet, fel is nagyíthatod, le is kicsinyítheted, attólfügg milyen munkát végzel. A színskála segít kiválasztani a színeidet, amiket felhasználsz a képhez, nagyon dekoratív és egyszerű. A függőleges kis eszköztár mindezek mellett a bal oldali eszköztár dolgait segít beállítani, ezek elég bonyolultak, a kép effektezésnél az egyiknek fontos szerepe lesz ;)
Itt pedig a réteg és a csatorna kezelő van valamint az alakzatok kezelője is. Ezen a részen a legfontosabb a réteg(layer) kezelő. Most csak egy réteget mutat, de akár több száz is lehetne. A rétegelésnek rettentően fontos szerepe van a képszerkesztésben.
Ez pedig a felső eszköztár és a vezérlő. Ami felül van és csak szavakból áll az a vezérlőpult. Gondolom nem kell részleteznem mik vannak a Fájl (file) résznél. Amúgy ez egy kezdő számára elég bonyolult úgyhogy ne is menjünk túlzottan bele. Az alatta lévő rész a felső eszköztár, mindig annak az eszköznek a beállításait mutatja, amit a bal oldali eszköztárnál kiválasztottál. Én most az ecset eszközt választottam, így most az ecsetnek a beállításait mutatja. :)
Szerintem vázlatokban meg tudtad így ismerni a kezelőfelületet, mostmár meg kell tanulnod használni. :) Erre a következő tutorialok vezetnek majd rá.
SAJÁT ÍRÁS |