Leginkább a kutyád fajtájától függ, hogy milyen viszonyban áll a rágcsálókkal. Vannak olyan kutyusok, amelyek teljesen közömbösen viselkednek velük, vannak olyanok, akik megbolondulnak a szaguktól és végül vannak olyanok, akik egyszerűen csak érdeklődnek. Értelemszerűen a vadászkutyák hajlamosak a rágcsáló-vadászatra, de nem lehet általánosítani. Például az én berni pásztor - németjuhász keverékem megtudta volna "zabálni" a deguimat. :D
Mivel általában a rágcsálóidat (tengerimalac, hörcsög, degu stb.) ketrecben vagy terráriumban tartod így a kisállatnak nem lehet baja. Viszont az sem jó, ha a kutyád folyton a ketrec mellett áll vagy ugat, mivel ezen stresszelnek a ketrecben lévő állatok.
Legjobb, ha olyan helyen vannak, ami magasabban fekszik a kutya szemmagasságánál. Így lehet, hogy ingerli a szag, de mivel nem éri el egy idő után lecsökken az érdeklődése.
Kiengedni őket csak a te felügyeleted mellett szabad, mivel a legtöbb kutyában felkelti a vadászösztönt az, ha egy kisállat fut előle. Ha a kutyád nem mutat iránta túlzott érdeklődést vagy figyel rá, de nem támadná meg, akkor hagyhatod, hadd barátkozzanak, bár nem hiszem, hogy mindegyik rágcsáló odamegy cimbizni. :) Legelőször hagyd, hogy megszaglássza a kutyus. Ha nyugodt marad, leteheted földre az állatot. Ha mégis úgy dönt a kisállatka, hogy a kutyád felé veszi az irányt akkor is nagyon figyelj, mert akár szándék nélkül is kárt tehet benne! (például rálép, ráül, ráfekszik stb.) Valamint figyelj arra, hogy csak olyan helyen találkozzanak, ahol nincsenek szekrények, vagy olyan helyek, ahova a rágcsálód betud bújni félelmében. Ha látod rajta, hogy menekülne inkább halaszd el a randit. ;)
SAJÁT ÍRÁS |