Mindenkinek a szve vgya babusgatni a kis llatkjt, de nem kell elsietni a dolgot.
Elszr is fontos, hogy az els egy-kt napban ne nagyon bntsuk az llatkt, hogy megszokja az j krnyezett. Ezidtjt legjobb, ha sokat beszlnk hozz, hogy felismerje, megszokja a hangunkat.
Ha mr nem rezzen ssze attl, ha kinyitjuk a ketrec ajtajt megprblkozhatunk kzbe venni. Kzel sem biztos, hogy elsre sikerl, de gyakorls teszi a mestert!
Elszr tegyk be a keznket a ketrecajtn. Ha a malac el tesszk knnyen lehet, hogy kvncsisgbl belelp. Ha ezt megteszi vatosan nyljunk a hasa al, a msik keznkkel pedig tmasszuk meg a htsjt. gy biztonsgosan tarthatjuk kzben. Ha elkezd kaplzni inkbb tegyk le, majd egy nap mlva prblkozzunk ismt.
Megteheted azt is, hogy mieltt kiveszed mindig adsz neki valami telt. Mondjuk szotyit vagy zldsget vagy brmit, amit szeret. n pl. mazsolt szoktam adni a deguimnak, br ezt szigoran maximum kt hetente, mivel nem tl egszsges. :)
FONTOS: fellrl ne nylj az llatod fel, mert ettl sztnsen megijednek, mivel a vadonban ragadozmadarak tpllkait szolgljk.
Ha mr kitetted mondjuk az asztalodra az is fontos, hogy fogod meg ismt. n, ha nagy a hely, ahol megfoghatom (pl. nem egy ketrecajt) akkor gy szoktam, hogy a kt tenyeremet egyms mell teszem gy, hogy a rgcsl a tenyerek kztt van. Egyszeren fl nylsz, sztnyitod a tenyered, belemszik (mert mst nem tehet xd) s sszerinted alul a kettt. Ez jval stresszmentesebb, mint az elz mdszer.
SAJT RS |