Mindenkinek a szíve vágya babusgatni a kis állatkáját, de nem kell elsietni a dolgot.
Először is fontos, hogy az első egy-két napban ne nagyon bántsuk az állatkát, hogy megszokja az új környezetét. Ezidőtájt legjobb, ha sokat beszélünk hozzá, hogy felismerje, megszokja a hangunkat.
Ha már nem rezzen össze attól, ha kinyitjuk a ketrec ajtaját megpróbálkozhatunk kézbe venni. Közel sem biztos, hogy elsőre sikerül, de gyakorlás teszi a mestert!
Először tegyük be a kezünket a ketrecajtón. Ha a malac elé tesszük könnyen lehet, hogy kíváncsiságból belelép. Ha ezt megteszi óvatosan nyúljunk a hasa alá, a másik kezünkkel pedig támasszuk meg a hátsóját. Így biztonságosan tarthatjuk kézben. Ha elkezd kapálózni inkább tegyük le, majd egy nap múlva próbálkozzunk ismét.
Megteheted azt is, hogy mielőtt kiveszed mindig adsz neki valami ételt. Mondjuk szotyit vagy zöldséget vagy bármit, amit szeret. Én pl. mazsolát szoktam adni a deguimnak, bár ezt szigorúan maximum két hetente, mivel nem túl egészséges. :)
FONTOS: felülről ne nyúlj az állatod felé, mert ettől ösztönösen megijednek, mivel a vadonban ragadozómadarak táplálékait szolgálják.
Ha már kitetted mondjuk az asztalodra az is fontos, hogy fogod meg ismét. Én, ha nagy a hely, ahol megfoghatom (pl. nem egy ketrecajtó) akkor úgy szoktam, hogy a két tenyeremet egymás mellé teszem úgy, hogy a rágcsáló a tenyerek között van. Egyszerűen fölé nyúlsz, szétnyitod a tenyered, belemászik (mert mást nem tehet xd) és összeérinted alul a kettőt. Ez jóval stresszmentesebb, mint az előző módszer.
SAJÁT ÍRÁS |