Önkénteskedni egy állatmenhelyen jó dolog. Találkozhatsz olyan emberekkel, akiknek szintén szenvedélye az állatvédelem és tehetsz valamit a kutyákért/macskákért és más állatokért.
Nagyon sokan járnak hétvégente az állatmenhelyekre. Nem szeretnél közéjük tartozni? Könnyen megteheted.
De hogy?
Először keresd fel a környékeden lévő állatmenhelyek honlapjait. Minden bizonnyal találsz párat. Nézd meg, van-e telephelyük, ugyanis a legtöbb esetben így juthatsz csak ki. Vannak olyan szervezetek, amelyek állatai magánszemélyeknél vannak, ide kevesebb eséllyel tudsz menni segíteni.
Ha találtál egy elérhetőséget, mondjuk e-mail cím vagy telefonszám, akkor ne késlekedj felkeresni őket.
Ha e-mail írsz...
Fontos, hogy először ne tegezd le őket, tisztelettudóan és hivatalos hangnemben írj. Hogy miért? Mert ezáltal érettnek fognak tartani, aki komolyan veszi magát és a leendő önkéntes munkáját. Írd meg, hogy szereted az állatokat, milyen állatod van és ami a legfontosabb: a korodat! Sok helyen megvan egy bizonyos kor limit, ami alatt sajna nem vállalnak felelősséget érted. Ez ellen nem lehet tenni semmi. :/ De egy próbát megér. Ja és igen, a nevedet és egy elérhetőséget (pl telefonszám) adj meg! Várj türelemmel a válaszra, lehet hogy van jobb dolguk is, mint óránként megnézni a levelező ládájukat.
Ha felhívod őket...
Szintén magázd őket, legyél kedves és tisztelettudó. Minden bizonnyal komolyabban fognak venni, ha telefonon keresed fel őket, ugyanis itt nem bújhatsz az ismeret állarc mögé. Itt se felejtsd el elmondani a korodat!
Na, de mit csinálnak egy menhelyen?
A legtöbb helyen az önkéntesek (itt leginkább az újakra gondolok) feladata a kutyák mozgatása, szocializálása. Magyarul sétáltatnod kell őket. :-) Minél többet, annál jobb. Lehet, hogy segíthetsz majd az etetésben vagy a takarításban. Az is jó buli. :-)
SAJÁT ÍRÁS |