A legtöbb esetben már szoalizált cicát kapunk kézhez, de előfordulhat, hogy ha mondjuk utcáról, vagy máshonnan kerül hozzánk macska, hogy neked kell megszelidítened.
Minden cicában van egy bizonyos ragaszkodni vágyás, ám ez nem olyan könnyen jön elő, mint mondjuk egy kutyából. Mint a legtöbb dolognak, itt is mindennek a nyitja a türelem. Türelmesnek kell lenni, hagyni kell, hogy a cica tegye meg a legelső lépéseket feléd.
Én mindig úgy szoktam, hogy beviszem egy szobába. Tegyük fel, egy olyan szobába, amit már ismer. Leülök mellé, van nálam egy kis kaja és magamhoz csalogatom. Ha elfogadja az ételt, akkor óvatosan megérintem, de még nem simogatom. Az érintés is nagy dolog már. Persze, egy kiscicát, akiben van egy kis egészséges érdeklődés sokkal könnyebb megszelidíteni, mint mondjuk egy pár éves macskát.
Idősebb macskáknál is beválhat a szobás módszer. Viszont könnyen lehet, hogy szegény cica keres magának egy nyugodt helyet és nem nyit feléd. Ilyenkor mindig az etetésnél próbálj felé közeledni. Tedd bele a táljába az ételt és ülj le pár méterrel odébb. Ha elkezd enni megpróbálhatod óvatosan megérinteni. Az is jó módszer, ha egy ideig kézből eteted, hogy teljesen megszokjon, hogy rád kellemes dologként asszociáljon.
SAJÁT ÍRÁS |