Bármilyen hihetetlen, a legbékésebb kutyus életében is előfordulhat, hogy szájkosarat kell hordania. Nem azért, mert egy vérengző fenevad, hanem vannak olyan élethelyzetek, ahol kötelező.
Vannak olyan települések, ahol szigorú szabályok mondják ki, hogy utcán hogyan lehet kutyával közlekedni. Persze, erre mindannyian felhördülünk, hogy mégis micsoda hülyeségek ezek, mivel kétségkívül a legtöbbje az, de sajna nem tehetünk ellene semmit. Tehát ha nem akarsz beszedni egy tízezres nagyságrendű büntetést, akkor mindig legyen nálad a szabályzatban kimondott dolgokból valamennyi darab. Persze, nem arra gondolok, hogy ezentúl csak szájkosárral lépj ki az utcára, de szerintem egy kistáskában elférne, ha éppen veled akarna kötözködni valamilyen ezzel foglalkozó ember.
Emellett köztudott, hogy a buszokon és vonatokon is kötelező a szájkosár viselése. Ám, ha rendes a sofőr, vagy a kalauz és látja, hogy kutyusod nem veszélyforrás, akkor biztosan nem kell végig viselnie.
Persze, a szájkosárnak nem csak ilyen funkcióji vannak. Ha tudod, hogy bizonyos helyzetekben a kutyád hajlamos odakapni, tegyük fel nagy tömegben, vagy sok kutya között, akkor legjobb, ha erre mindig figyelsz, hogy ne történhessen baleset.
Szájkosár típusok:
Hagyományos szájkosár. Elől fém, a szíj pedig általában bőr vagy műbőr.
Nylon vagy textilszájkosár. Ez valamivel kényelmesebb, mint a hagyományos.
Halti szájszíj. Ez foglalja a legkevesebb felületét a kutya pofájának.
SAJÁT ÍRÁS |