Legjobb esetben a kutyád egész életében ugyanazon a tápon él, mint főtáp, de sajnos előfordulhat, hogy tápot kell váltani. Valakinél könnyen megy a váltás, valakinél nem.
Elsőre előfordulhat, hogy a kutyád csak beleszagol és nem nyúl hozzá. Erre fel kell készülni, hiszen furcsa lehet neki. Apró adagokban kezd el hozzászoktatni, mindig növeld az adagot. Kiegészítésként pár napig kaphat még a régi tápjából, de lassan át kell venni azt, hogy csak azt kapja.
Sok kutya ilyenkor megmakacsolhatja magát és éhségsztrájkba kezdhet. Nem kell aggódni, ha mondjuk egy napig nem eszik semmit, simán kibírja. Be kell vezetned, hogyha leteszel elé egy tál ételt, akkor max. 10 percet adj neki, hogy elkezdhesse enni. Ha 10 perc után sem nyúl hozzá vedd el előle és legközelebb csak a következő etetési időben tedd le elé. Ne ijedj meg attól, ha az elején nehezen megy, egy jó kondícióban lévő kutya simán kibír egy-két napot rendes étkezés nélkül. Kegyetlennek tűnhet a módszer, de csak így lehet rávenni, hogy megegyen bármit, amit elé raksz. Azért fontos, hogy elvedd előle 10 perc után, mert ha előtte marad azt gondolhatja, hogy ő bármikor ehet, így nem lesz semmilyen rendszer az életében és ez a falkarangsorban is kárt tehet.
A makacsságon kívül más probléma is felléphet: előfordulhat, hogy a kutyád hasmenéssel, vagy hányással reagál az új tápra. Ez pár napig még normálisnak is mondható, hiszen egy másik táphoz volt hozzászokva. Viszont ha mondjuk 5 nap múlva is ezt tapasztalod, akkor az a táp valamiért nem megfelelő neki.
SAJÁT ÍRÁS
|